جلسه هم‌اندیشی برگزاری گرامی‌داشت سهروردی

مشاهده در قالب پی دی افچاپفرستادن به ایمیل

 

 

جلسه هم‌انديشى گرامی‌داشت سهروردى

جلسه هم‌انديشى گرامی‌داشت سهروردى در تاریخ 17 بهمن ۱۳۹۷ با حضور دکتر حجت‌ا... ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران؛ دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ دکتر بهمن نامور مطلق، معاون مطالعاتی کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران؛ دکتر کاوه خورابه، معاون علمی ـ پژوهشی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ دکتر تقی پورنامداریان، عضو هیأت علمی پژوهشگاه؛ دکتر بهروز عوض‌پور، دبیر شورای علمی همایش بین‌المللی سهروردی؛ دکتر سیّد محمدرحیم ربانی‌زاده، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع پژوهشگاه و دکتر سیده مریم عاملی رضایی، رئیس مرکز اسناد فرهنگی آسیا در دفتر ریاست پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد .

در ابتدای جلسه، دکتر قبادی، رئیس پژوهشگاه، ضمن گرامی‌داشت و تبریک ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی و خوشامدگویی به مهمانان حاضر، اظهار امیدواری کرد این جلسه، علاوه بر برگزاری هرچه باشکوه‌تر همایش بین‌المللی سهروردی، منجر به تقویت همکاری‌های مشترک میان مراکز و مؤسسات همکار در سایر برنامه‌ها نیز گردد. رئیس پژوهشگاه با اعلام آمادگی پژوهشگاه برای همکاری در برگزاری همایش بین‌المللی سهروردی، خاطرنشان کرد برگزاری این همایش، می‌تواند موجب احیاء و اشاعه میراث‌های فرهنگی و گسترش و تقویت فعالیت‌های علمی در کشور و در سطح بین‌المللی شود.

سپس اعضای حاضر در جلسه به بحث و تبادل نظر درخصوص مسائل مختلف برگزاری همایش ازجمله: تشکیل کمیتۀ علمی و دعوت از محققان، پژوهشگران و سهروردی‌شناسان برجسته داخلی و خارجی برای عضویت در آن، برگزاری چند پیش‌نشست قبل از برگزاری همایش، دعوت و جلب مشارکت دستگاه‌ها، مراکز و دانشگاه‌ها برای مشارکت و همکاری جدی و مؤثر در همایش و... پرداختند.

 

در پایان، با عنایت به نام‌گذاری روز 8 مردادماه 98 از طرف یونسکو به عنوان «روز بزرگداشت سهروردی»، مقرر شد بررسی‌های لازم برای برگزاری همایش در این روز صورت گرفته و از دکتر پورنامداریان خواسته شد که مسئولیت ریاست کمیتۀ علمی این همایش را برعهده گیرد. همچنین انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به عنوان مجری برگزاری همایش، مسئول تشکیل کمیته علمی و اجرایی و فرایندهای همایش انتخاب شد و کمیسیون ملی یونسکو ـ ایران و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و مرکز اسناد فرهنگی آسیا به عنوان همکاران اصلی در برگزاری همایش تعیین شدند که در کنار سایر سازمان‌ها، نهادها، مراکز و مؤسسات دانشگاهی، پژوهشی و تحقیقاتی، در برگزاری پیش‌نشست‌ها و همایش بزرگداشت سهروردی مشارکت مؤثر و فعال داشته باشند.

مراکز مطالعاتی آسیا

قزاقستان

چین

تاجیکستان

قرقیزستان

گفتگو با صاحبنظران

پیوندهای مفید

یونسکو

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

مرکز مطالعات آسیا-ژاپن

مرکز مطالعات آسیا-دانشگاه هاروارد

مرکز مطالعات آسیا-دانشگاه بوستون

 

تماس با ما

تهران بزرگراه كردستان خيابان دكتر صادق آئينه‌وند (64 غربي)

تلفن: 3- 88046891

كد پستي: 1437774681

صندوق پستي: 6419 - 14155

پست الکترونیک: info@acdcu.ir