اختتامیه هفدهمین جشن انجمن منتقدان نویسندگان و پژوهشگران تئاتر

مشاهده در قالب پی دی افچاپفرستادن به ایمیل

اختتامیه هفدهمین جشن انجمن منتقدان نویسندگان و پژوهشگران تئاتر

هیأت داوران هفدهمین مسابقه سالانه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران تئاتر٬ برگزیدگان این دوره را معرفی کرد.

آیین اختتامیه هفدهمین جشن انجمن منتقدان نویسندگان و پژوهشگران تئاتر کشور عصر روز پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷ در سالن عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی و با حضور جمع کثیری از هنرمندان برجسته کشور همچون اصغر فرهادی٬ آیدین آغداشلو٬ لوریس چکناوریان٬ پری صابری، اکبر عالمی٬ همایون ارشادی٬ مسعود فروتن٬ احترام برومند٬ لی لی گلستان٬ بهروز غریب پور٬ رضا بابک، حمید جبلی٬ برگزار شد.

مراسم بزرگداشت بانو پری صابری ( نویسنده و کارگردان برجسته تاتر ) و دکتر محمد مهدی فرقانی ( استاد علم ارتباطات و رسانه ) از برنامه های این جشن بزرگ بود و در ادامه مدال عبدالحسین نوشین از سوی انجمن منتقدان و نویسندگان و پژوهشگران تئاتر کشور به اصغر فرهادی اهدا شد. و تقدیرنامه عالی یونسکو از سوی دکتر حجت الله ایوبی به بانو پری صابری و استاد بهروز غریب پور تقدیم شد.

در ادامه هیأت داوران هفدهمین مسابقه سالانه انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران تئاتر کشور٬ متشکل از: استاد بهروز غریب پور، دکتر یونس شکرخواه، دکترحمیدرضا مدقق و استاد حمید جبلی٬ برگزیدگان خود را اعلام کردند.

در بخش مقاله رتبه اول و جایزه این مسابقه به آقایان دکتر محمد نجاری و دکتر ابوالقاسم قوام برای نگارش مقاله " ظرفیتهای نمایشی منظومه زرین قبانامه براساس شخصیت پردازی سلیمان نبی" منتشر شده در مجله وزین علمی پژوهشی کهن نامه ادب پارسی پژوهشکده ادبیات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی اهدا شد. دکتر محمد نجاری برای دریافت جایزه به روی صحنه آمد و گفت:

این مقاله برگرفته از رساله دکتری من با عنوان « نقد اسطوره شناختی منظومه زرین قبانامه بر مبنای نظریه یونگ » است که با راهنمایی استاد گرانقدرم دکتر ابوالقاسم قوام و مشاوره استاد فرهیخته دکتر سجاد آیدنلو با درجه عالی در دانشگاه فردوسی مشهد دفاع شد و استادان گرانقدر دکتر ابوالقاسم اسماعیل پور ٬ دکتر ابوالقاسم پرتوی٬ دکتر محمد جعفر یاحقی٬ دکتر مهدخت پورخالقی چترودی این رساله را داوری کردند. این جایزه را از طرف خودم و استاد گرانقدرم دکتر ابوالقاسم قوام به زنده یاد"دکتر ابوالقاسم پرتوی" استاد برجسته نقد ادبی زبان و ادبیات فرانسه، تقدیم می کنیم که سالی است در جمع ما نیستند و یادشان همواره گرامی است.

 

مرکز اسناد فرهنگی آسیا این موفقیت را به نگارندگان مقاله به خصوص همکار ارجمند دکتر محمد نجاری،  اداره نشر و ویرایش پژوهشگاه و نیز مدیرمسئول، سردبیر و اعضای هیات تحریریه مجله وزین کهن نامه ادب پارسی، شادباش می‏گوید.

 

 

 


مراکز مطالعاتی آسیا

قزاقستان

چین

تاجیکستان

قرقیزستان

گفتگو با صاحبنظران

پیوندهای مفید

یونسکو

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

مرکز مطالعات آسیا-ژاپن

مرکز مطالعات آسیا-دانشگاه هاروارد

مرکز مطالعات آسیا-دانشگاه بوستون

 

تماس با ما

تهران بزرگراه كردستان خيابان دكتر صادق آئينه‌وند (64 غربي)

تلفن: 3- 88046891

كد پستي: 1437774681

صندوق پستي: 6419 - 14155

پست الکترونیک: info@acdcu.ir